Klaudia Yogini

Poznaj swoje Emocje

To co czujesz jest kluczem do Twojej mocy!

emocje to twoja moc

Emocje to fizjologiczne – cielesne, psychologiczne – duchowe, reakcje na sygnały płynące z otoczenia oraz z naszego z wnętrza. Same emocje są krótkotrwałą reakcją na bodźce zewnętrzne bądź wewnętrzne, które mogą objawiać się i wyrażać w różnych formach. Nasza późniejsza reakcja w odpowiedzi na te emocje może już jednak trwać dłużej.
Jeśli spojrzymy sobie na książki, prace czy badania naukowe to możemy spotkać się z podejściem iż istnieje podział na emocje pierwotne (podstawowe) takie jak radość, smutek, wstręt, strach, złość czy zaskoczenie (które u większości z nas objawiają się w podobny sposób) oraz emocje wyższe czyli to, czym potocznie nazywamy uczucia (mix emocji wypracowanych na bazie naszych indywidualnych doświadczeń i cech osobowości)
Emocje są bardzo często automatyczne i reakcja emocjonalna czasem jest znacznie szybsza niż reakcja analityczna, jednak warto zauważyć, że emocje to przepiękne narzędzia, które pomagają nam i wpierają nas w różnych okolicznościach abyśmy mogli poradzić sobie z danym doświadczeniem znacznie lepiej.

Jeśli sporzymy sobie na słowo emocja (Emovere -ruch) to możemy zauważyć że widnieje tam E – jako ruch i energia dzięki której działamy, MOC – czyli moc która drzemie w tym co czujemy oraz JA – czyli to, że emocje są dla nas i są nam potrzebne <3
Jeśli pozwolimy sobie na zauważenie i uznanie tego, że emocje to ruch – przepływ – to możemy odkrywać moc, która kryje się w tym co się w nas pojawia.
Pozwalając sobie na przyjęcie danej emocji a następnie na wyrażenie, pozwalamy na jej przepływ oraz możemy czerpać informacje i lekcje z niej płynącej. Jeśli jednak nie pozwalamy sobie na wyrażanie naszych emocji i blokujemy je w sobie – przepływ zostaje zaburzony. To może doprowadzać do blokad w wyrażaniu emocji, coraz mniejszej chęci kontaktowania się z tym co się w nas dzieje, a nawet fizycznych objawów zablokowanej energii w ciele (spięcie mięśni, bóle różnych części ciała, niewygoda, objawy fizjologiczne i wiele innych)
Pamiętaj, że jesteśmy istotami holistycznymi – które łączą w jedność istnienia ciało, umysł i duszę. Powracając do Siebie i łącząc się z Naszą naturą, możemy uwalniać blokady i otwierać się na pełen przepływ energii w ciele i umyśle.

POSŁUCHAJ PEŁNEGO NAGRANIA O EMOCJACH

Jeśli potrzebujesz wsparcia w dopasowaniu odpowiednich dla Siebie praktyk, które będą wspierać cię w procesie zauważania, wyrażania, uwalniania oraz kojenia emocji i uczuć, to zapraszam cię na indywidualną konsultację. Otrzymasz ode mnie holistyczne wparcie dopasowane do twoich indywidualnych potrzeb i celów za pomocą regularnych spotkań, bądź jeśli wolisz pracę we własnym zakresie – stworzę dla Ciebie plan pracy do indywidualnej realizacji <3 Wszystko, aby dać Ci jak najwięcej wparcia i komfortu!

Inne nagrania które mogą Cię zainteresować

Chcesz podziękować za moją pracę?