Klaudia Yogini

Układ nerwowy - ukojenie i regulacja

Jak ukoić swój układ nerwowy?
Regulacja i kojenie układu nerwowego - wszystko czego potrzebujesz.

Często szukamy nowych i skomplikowanych sposobów na ukojenie naszego układu nerwowego.
Ja sama, na początku swojej drogi łapałam się każdego możliwego kursu i rozwiązania, które pomoże mi ukoić mój stres i zmniejszyć napięcie w ciele i w umyśle. Dlatego dziś pragnę podzielić się z Tobą jedną z największych lekcji.
 
Czasem myślimy, że potrzebujemy poznać sekret, nauczyć się nowych technik medytacji albo poznać jakieś specjalistyczne narzędzia, aby poczuć się lepiej. Prawda jest jednak taka, że wszystko czego potrzebujemy, mamy już w sobie!

 

Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na ukojenie układu nerwowego jest odpowiednie oddychanie. Oddech jest bezpośrednim połączeniem między ciałem a umysłem i ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie.
Poprzez kontrolowanie oddechu możemy wpływać na nasze emocje, uspokajać umysł i zwiększać poziom energii.
Oddech jest tym, do czego masz dostęp cały czas! Dlatego warto z niego skorzystać <3

 

 

Ruch ma również bardzo pozytywny wpływ na nasz układ nerwowy. Nie musi to być skomplikowana aktywność fizyczna, wystarczy spacer, joga czy taniec. Ruch pomaga rozładować napięcie i poprawia krążenie krwi, co przyczynia się do lepszego samopoczucia.

 

 

Dźwięk też ma korzystny wpływ na nasz układ nerwowy. Korzystanie z naszego głosu np. śpiewanie mantr, piosenek bądź wypowiadanie na głos afirmacji , może wesprzeć nas w wyrażaniu tego, co jest w naszym wnętrzu. Dodatkowo słuchanie muzyki, która nas uspokaja lub relaksuje, może pomóc w uspokojeniu umysłu i redukcji stresu.

 

 

Pamiętaj więc, że ukojenie i zrównoważenie układu nerwowego nie wymaga niczego nowego ani skomplikowanego. Korzystając z prostych narzędzi takich jak oddech, ruch i dźwięk, możemy osiągnąć lepsze samopoczucie i zwiększyć swoją odporność na stres już teraz. 

Sprawdź pomocne nagrania :